Opinie

Firma

KRAK-STRONE Grzesikowscy, Libertów

Nasza firma użytkuje oprogramowanie IRONCAD w codziennej pracy od 2011 roku. Wykorzystujemy je w projektowaniu modeli 3D, tworzymy profesjonalne wizualizacje oraz przygotowujemy szczegółową dokumentację warsztatową i wykonawczą. Narzędzie to jest łatwe w obsłudze i nie wymaga od użytkownika specjalistycznej wiedzy.

Dzięki wdrożeniu rozwiązań IRONCAD znacznie przyspieszyliśmy proces wdrażania na rynek gotowych produktów, sprawnie odpowiadając na indywidualne potrzeby nawet najbardziej wymagających kontrahentów.

Profesjonalna wizualizacja 3D naszych wyrobów pozwoliła w znaczący sposób poprawić komunikację z Klientem, dając możliwość prezentacji i konsultacji koncepcji już we wczesnym etapie prac projektowych. Dostawca – firma TMSys – jest solidnym partnerem, zapewniającym dedykowane szkolenia oraz opiekę posprzedażową, dzięki czemu cały proces wdrożenia i nauki oprogramowania przebiegł sprawnie i w miłej atmosferze.

Firma

MJ Granit Michał Jurczyk, Strzegom

Zakład kamieniarski MJ Granit istnieje już od wielu lat. Przez ten czas zgromadziliśmy bardzo szerokie grono klientów. Nasza firma siedzibę posiada w Strzegomiu, lecz działamy nie tylko lokalnie. Z powodzeniem realizujemy zlecenia z całej Polski, a także za granicą. Wykonujemy przede wszystkim nagrobki nowoczesne i ekskluzywne ale również klasyczne. W ofercie posiadamy także szeroką gamę elementów budowlanych jak blaty, parapety czy schody.

W dobie dużej konkurencji jak i coraz wyższych wymagań klientów zaczęliśmy szukać sposobów aby pozostać wśród liderów branży kamieniarskiej. Zauważyliśmy, że klientom nie wystarcza już prosty rysunek na kartce papieru lub wydrukowane zdjęcie. Wtedy zdecydowaliśmy się na zakup programu IRONCAD.

IRONCAD dał na możliwość pokazania w trój wymiarze wszystkich produktów, które oferuje nasz zakład. Co ważniejsze nasi klienci nie byli dalej „skazani” na wyobrażanie sobie jak będzie wyglądać zamówiony przez nich nagrobek czy blat do kuchni. Co więcej dzięki wizualizacji graficznej powstałych projektów możemy zmieniać kolorystykę w dowolny sposób tak aby trafić w gusta naszych klientów.

W trakcie kilku lat korzystania z programu IRONCAD wiele razy zdarzyło się, że klienci zdecydowali się na naszą ofertę jedynie przez wzgląd na możliwości jakie daje IRONCAD.

Duża część naszych wyrobów trafia do klientów poza granicami naszego kraju- do Niemiec, Austrii czy nawet do Szwecji. Ze względu na dużą odległość pomiędzy tymi krajami nie możliwe byłoby spotkania z klientami twarzą w twarz przy omawianiu szczegółów zamówienia. Tu podstawą do negocjacji oraz dopracowywania zamówienia są projekty 3D oraz wizualizację z programu IRONCAD. Muszę przyznać, że bez programu IRONCAD ten sposób pozyskania nowych klientów byłby niemożliwy.

Jednak program IRONCAD to nie tylko projekty i wizualizacje produktów. Każdy projekt w kilka minut można przenieść przedstawić w postaci rysunku technicznego co bardzo ułatwia pracę przy planowaniu produkcji. W dobie maszyn CNC wiele funkcji tego programu pozwala na wykonanie najróżniejszych projektów, również tych bardzo skomplikowanych.

Po kilku latach używania IronCad’a stwierdzam, że inwestycja w ten program była bardzo trafnym wyborem.

Zakład Kamieniarski

RYSZARD SKRABA, Bąków

Zakład kamieniarski Ryszard Skraba jest wiodącym producentem wyrobów z kamienia od 1992r. W czasach rosnącej konkurencji zdecydowaliśmy się wdrożyć w Firmie rysunki do Produkcji wykonane przy pomocy oprogramowania 3D IRONCAD Kamieniarz3D od 2015r.

Z sukcesem oprogramowanie to pozwala na wykonanie dokładnej wizualizacji wyrobu dla Klienta oraz dokładnych rysunków wykonawczych dla Pracowników Produkcji. Dodatkowym atutem programu jest możliwość wykonania wizualizacji w wybranym przez Klienta kolorze. To pozwala na zwiększenie przewagi w oczach Klienta nad Konkurencją, co w obecnych czasach jest niezwykle ważne, aby utrzymać się na rynku. Posiadanie własnego zaplecza projektowego zwiększa również prestiż Firmy co również jest niezwykle ważne.